KILTER BOARD – trenażer wspinaczkowy

Jako jedyna ścianka wspinaczkowa w Polsce dysponujemy kilter boardem, czyli trenażerem wspinaczkowym o regulowanym kącie nachylenia oraz podświetlanych chwytach prowadzących Cię po boulderach tworzonych przez użytkowników na całym świecie. Wystarczy ściągnąć na telefon aplikację, połączyć ją ze ścianą i zyskujesz dostęp do niemal nieskończonej ilości problemów w każdej wycenie.

Jak działa Kilter Board? Zalety interaktywnej ścianki wspinaczkowej

Kilter Board to trenażer o regulowanym kącie nachylenia i nieograniczonych problemach wspinaczkowych, które możesz stworzyć… Ty lub inny pasjonat z drugiego końca świata. Jak to działa? Ścianka wspinaczkowa Kilter Board posiada podświetlane chwyty oraz jest sterowana aplikacją. Aby z niej skorzystać, należy ściągnąć na swój telefon aplikację Kilter Board i zarejestrować konto. Będziesz musiał/-a odpowiedzieć na kilka pytań dotyczących konkretnego modelu trenażera, ale tym się nie martw – wystarczy do nas podejść i z chęcią Ci pomożemy. Gotowe? Teraz możesz już wyszukiwać problemy wspinaczkowe stworzone przez innych użytkowników. Po wybraniu drogi, na ściance podświetlone zostaną chwyty, za pomocą których możesz się wspinać.

Drogi można pokonywać przy każdym kącie nachylenia, aczkolwiek dzięki temu, że nasz Kilter Board jest regulowany, możesz poprosić pracowników Limbo Bouldering o zmianę. A jeśli chcesz stworzyć własne trudności wspinaczkowe, to nic nie stoi na przeszkodzie – wybierz w aplikacji taką opcję, określ chwyty i udostępnij swoją drogę.

Dodatkowo dokładny opis krok po kroku jak korzystać z Kiltera znajdziesz w naszej boulderowni w Katowicach, przy Kilter Boardzie

Jeśli jeszcze masz jakiekolwiek wątpliwości – obsługa ścianki wspinaczkowej chętnie odpowie na Twoje pytania.

Co to jest kilter board?

Kilter board to interaktywna ścianka wspinaczkowa, którą możesz spotkać w boulderownich na całym świecie. Składa się z przenośnego panelu, podświetlanych chwytów, a także mechanizmu umożliwiającego zmianę kąta nachylenia ścianki. I aby skorzystać z jej możliwości, potrzebujesz swojego smartfona, a dokładniej aplikacji, która wskaże nieograniczoną ilość problemów wspinaczkowych.

Aplikację kilter board współtworzą użytkownicy ścianki wspinaczkowej, którzy mogą wprowadzić do niej własne baldy. Po wybraniu dostosowanych do swojego poziomu trudności, podświetlone zostaną chwyty, po których należy się poruszać. Jednocześnie kolory chwytów wskazują, gdzie należy zacząć, gdzie skończyć, a gdzie można wyłącznie postawić stopę, nie można chwycić się rękoma.

Interaktywna ścianka wspinaczkowa – możliwości

Trenażer wspinaczkowy kilter board to sposób na urozmaicenie treningu, a także rozwiązanie dla osób dla których… liczy się przede wszystkim rywalizacja. Możesz odkrywać baldy innych użytkowników i próbować tak długo, aż uda Ci się pokonać wszystkie trudności. Dodatkowo, dzięki temu, że aplikację kilter board współtworzą amatorzy wspinaczki na całym świecie, ilość dostępnych problemów jest nielimitowana, stale powiększa się ich baza. Dzięki temu nie ma miejsca na nudę czy rutynę, możesz się stale sprawdzać.

A jeśli poniesie Cię kreatywność, wprowadź własne baldy do aplikacji, z których potem będą korzystać inni amatorzy wspinaczki.

Limbo Bouldering jest jedyną ścianką wspinaczkową w Katowicach wyposażoną w kilter board, dlatego, jeśli chcesz się przekonać, jak to działa, wpadnij do nas.