LIMBO to nowoczesna ścianka wspinaczkowa do uprawiania boulderingu – wspinania bez liny i uprzęży

Do Twojej dyspozycji oddajemy ponad 200 metrów kwadratowych, wysokich na 4,5 metra paneli wspinaczkowych. Doświadczeni routesetterzy nieustannie dbają o to, żeby zapełniać je chwytami z najwyższej półki, tworząc nowe i zróżnicowane trasy wspinaczkowe na każdym poziomie trudności. Dzięki temu zarówno początkujący jak i zaawansowany wspinacz zawsze znajdzie dla siebie jakieś wyzwanie.

Jako jedyna ścianka wspinaczkowa w Polsce możemy zaoferować treningi na KILTER BOARDZIE – trenażerze wspinaczkowym o regulowanym kącie nachylenia, podświetlanych chwytach prowadzących Was po boulderach tworzonych przez użytkowników na całym świecie. Wystarczy ściągnąć na telefon aplikację, połączyć ją ze ścianą i zyskujesz dostęp do niemal nieskończonej ilości problemów o każdej wycenie.

Oprócz wspinania zapewniamy kompletną strefę treningową, w której każdy, niezależnie od poziomu zaawansowania, może uzupełnić trening wspinaczkowy.

Dla wszystkich użytkowników naszej ścianki wspinaczkowej w Katowicach udostępniamy również pełnowymiarowy kampus, komplet chwytotablic, drążek oraz  kółka gimnastyczne. Na antresoli znajdziesz konstrukcję do treningu funkcjonalnego i siłowego wraz z ławeczką do wyciskania, stacją do dipów, sztangą olimpijską i obciążeniami.  Wspinanie to bardzo wszechstronny sport wymagający zarówno dużo siły, wytrzymałości jak i mobilności. Nie może w związku z tym zabraknąć strefy wolnych ciężarów i rozgrzewki – to tutaj znajdziesz hantle, odważniki kettlebell, paraletki do pompek, system do treningu w podwieszeniu TRX, maty do rozciągania oraz zestaw gum oporowych.

W sąsiedztwie antresoli znajduje się również sala do treningu indywidualnego FitBox Studio. To właśnie tutaj możesz umówić się z wykwalifikowanym trenerem, który udzieli drobnych wskazówek, powie, jak bezpiecznie i poprawnie korzystać z całego asortymentu klubu oraz jeżeli będziesz tym zainteresowany/-a, ułoży plan treningowy na miarę Twoich potrzeb.

Ścianka wspinaczkowa

Ścianka wspinaczkowa, czyli, inaczej, sztuczna ściana to obiekt przystosowany do wspinaczki sportowej. Umożliwia naukę wspinaczki w bezpiecznych, kontrolowanych warunkach przez cały rok. Sztuczna ściana składa się z płyt umiejscowionych pod różnym kątem (możliwe jest dowolne kształtowanie powierzchni), na których zamocowane są uchwyty do ścianki wspinaczkowej. Natomiast możliwe do przebycia trasy we wspinaczce nazywa się trudnościami lub problemami.

W zależności od rodzaju ścianki możliwe jest:

  • wspinanie z liną – najpopularniejszy rodzaj ścian wspinaczkowych, wymaga stosowania lin oraz uprzęży (wypożyczonych lub własnych), które pełnią funkcję asekuracyjną;
  • wspinanie bez liny, bouldering – ściany boulderowe kończą się stosunkowo nisko, ok. 4-5 m nad ziemią, dzięki czemu są bezpieczne, można wspinać się bez liny i uprzęży (na podłodze umieszcza się gruby materac amortyzujący na wypadek upadku); to alternatywa dla ścianki wspinaczkowej z liną, która pozwala na świetną zabawę zarówno amatorom, jak i osobom, które są wprawione we wspinaczce.

A co potrzebujesz, aby zacząć się wspinać? Na początek wystarczy wygodny strój oraz buty sportowe. W przypadku boulderingu liny oraz uprząż nie są potrzebne, natomiast na klasycznej ściance możesz je wypożyczyć. Jeśli to Ci się spodoba, Twoim pierwszym poważnym zakupem powinny być buty na ściankę wspinaczkową, które, dzięki swojemu dopasowaniu, zapewnią bardzo dobre czucie oraz tarcie.

Co daje ścianka wspinaczkowa? Korzyści ze wspinaczki

Regularnie się wspinasz? Ścianki wspinaczkowe to sposób na to, aby poprawić umiejętności, a także podtrzymać kondycję w okresach, gdy nie możesz sobie pozwolić na górskie wyjazdy. A czy trzeba być profesjonalistą/-ką, aby na nie chodzić? Nie, ponieważ ścianka wspinaczkowa to również atrakcyjna forma spędzania wolnego czasu, która może dostarczyć sporo świetnej zabawy, zarówno dzieciom, jak i dorosłym. Dodatkowo w okresie jesienno-zimowym, to zwykle jedna z niewielu form aktywności.

Ponadto regularne wizyty na ściance wspinaczkowej to sporo korzyści dla Twojego zdrowia oraz sylwetki. Co daje wspinanie się? M.in.:

  • wzmacnia mięśnie, poprawia ich wytrzymałość;
  • wpływa na zwiększenie zakresu ruchów w stawach;
  • kształtuje nogi oraz pośladki, które intensywnie pracują podczas wspinania się;
  • zwiększa siłę obręczy barkowej, tricepsów oraz bicepsów, czyli górnych części ciała, które często są zaniedbywane podczas treningów;
  • zwiększa wydolność, możliwości tlenowe organizmu.

Ścianka wspinaczkowa – Katowice, cennik

Limbo Bouldering to ścianka wspinaczkowa w Katowicach umożliwiająca wspinanie się bez liny. Oprócz ścian boulderowych posiadamy również Kilter Board, czyli trenażer wspinaczkowy, w którym trudności tworzone są przez użytkowników na całym świecie. A jeśli chcesz się dowiedzieć, ile kosztuje wejście, sprawdź cennik ścianki wspinaczkowej w Katowicach.