Jak zacząć się wspinać? Pierwszy raz na ściance wspinaczkowej

Jeśli chcesz przyjść na ściankę wspinaczkową Limbo Bouldering w Katowicach po raz pierwszy i nie do końca wiesz, o co chodzi, mamy dla Ciebie kilka przydatnych informacji na start. Po pierwsze zapoznaj się z tą stroną bouldering. Omawiamy tam, jak wygląda wspinanie bez liny, na ścianie boulderowej, a także czego możesz się spodziewać w naszym obiekcie. Po drugie, jak już do nas przyjdziesz, poinformuj osobę pracującą na recepcji, że jesteś na ścianie po raz pierwszy. Dzięki temu będziemy mogli wyjaśnić Ci, o co chodzi, a także pomożemy zorientować się, na czym polega bouldering.

Ścianka wspinaczkowa – zajęcia wprowadzające

Aby rozpocząć wspinanie bez liny, nie potrzebujesz ani specjalnego przygotowania, ani dedykowanego obuwia. Możesz zacząć od razu po przyjściu, chociaż… na początku może okazać się to nieco zbyt trudne.

Dlatego, aby się nie zniechęcić, mamy dla Ciebie dodatkową opcję – to trwające godzinę zajęcia wprowadzające. W tym czasie nasz instruktor wyjaśni Ci krok po kroku, jak bezpiecznie boulderować, pokaże podstawy poruszania się po ścianie wspinaczkowej, a także wyjaśni, dlaczego warto kupić buty wspinaczkowe, gdy zaczniesz planować częstsze wizyty i regularną naukę wspinania się. Pamiętaj tylko, że na takie zajęcia należy się wcześniej umówićzadzwoń lub napisz do nas. Sprawdź również cennik ścianki wspinaczkowej.

Jak przygotować się do pierwszej wizyty na ściance wspinaczkowej?

Jak pisaliśmy wcześniej, do boulderingu nie potrzebujesz żadnego specjalistycznego sprzętu – wystarczą dopasowane buty sportowe i wygodny strój, najlepiej taki, który dość dobrze przylega do ciała, aby nie haczył w trakcie wspinania się, czy nie utrudniał poruszania się po uchwytach.

Jednak to, co rekomendujemy, to stosowanie magnezji, która poprawia przyczepność na ściance. Jest to ważne zwłaszcza wśród osób początkujących, zwiększa przyjemność ze wspinaczki. W naszym sklepie za niewielką opłatą (5 zł) możesz wypożyczyć woreczek z magnezją.

Pierwsza wizyta na ściance wspinaczkowej – FAQ

Planujesz po raz pierwszy odwiedzić naszą ściankę wspinaczkową w Katowicach? Sprawdź odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania i przygotuj się na wspaniałą zabawę.

Co zabrać ze sobą na ściankę wspinaczkową?

Na ściance wspinaczkowej w Katowicach-Ligocie potrzebujesz jedynie wygodnego obuwia zmiennego oraz stroju sportowego. Rekomendujemy zabranie ubrań, które są dopasowane (ale niekoniecznie obcisłe) – nogawki czy rękawy nie będą haczyć o chwyty, utrudniać przemieszczanie się po ściance.

Czy potrzebuję własny sprzęt wspinaczkowy?

Limbo to boulderownia, czyli obiekt, w którym będziesz wspinać się bez liny po niewysokiej ścianie. Oznacza to, że nie potrzebujesz żadnego dodatkowego sprzętu, ani własnego, ani wypożyczonego. Wyjątkiem może być magnezja, która zapobiega poceniu się rąk i poprawia przyczepność. Woreczek z magnezją możesz wypożyczyć na miejscu – to koszt 5 zł.

Czy potrzebuję partnera do asekuracji?

Bouldering to wspinaczka bez liny, sprzętu, nie potrzebujesz więc partnera do asekuracji. Jeśli mimo wszystko chciałabyś/chciałabyś mieć kogoś, kto będzie Ci podpowiadać, jak się poruszać, zachęcamy to umówienia się na zajęcia indywidualne z instruktorem wspinaczki.

Czy muszę mieć buty na ściankę wspinaczkową?

Jeśli to Twoja pierwsza (czy nawet druga, trzecia wizyta), wystarczy wygodne, zmienne obuwie sportowe – nie musisz mieć specjalistycznych butów do wspinaczki. Spodobało Ci się i planujesz odwiedzać nas częściej? Wtedy, dla własnego komfortu, lepiej zainwestować w dedykowane obuwie. 

Czy mogę zabrać dzieci na ściankę wspinaczkową?

Tak, można zabrać dzieci na ściankę wspinaczkową. Do 16 roku życia muszą znajdować się w towarzystwie opiekuna, natomiast nastolatkowie między 16 a 18 rokiem życia powinni dostarczyć pisemną zgodę rodziców, aby móc przebywać w obiekcie bez opieki.

Ile kosztuje ścianka wspinaczkowa?

Jednorazowe wejście na ściankę wspinaczkową w Katowicach-Ligocie to koszt od 20 zł (dla dzieci do 12 roku życia) do 35 zł (dotyczy biletu normalnego oraz w weekendy). W naszym obiekcie obowiązują bilety OPEN, które zapewniają nielimitowany czas korzystania z całej infrastruktury. Sprawdź pełny cennik ścianki wspinaczkowej.

Czy ścianka wspinaczkowa w Katowicach Limbo akceptuje karty MultiSport, OK System?

Możesz wejść do obiektu za okazaniem karty MultiSport lub OK System. W przypadku systemu Benefit (MultiSport), czas wejścia wynosi 120 min. Jeśli posiadasz kartę sportową OK System, otrzymasz 15 zł zniżki na bilet OPEN, który umożliwia nielimitowane czasowo wejście.